Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velikonoční pondělí na Šeráku

Obrazek

9.4. 2007 Ráno bylo takové hektické nikdo vlastně ani nevěděl kam vyrazíme. Po krátkém debatování padl návrh na Ramzovou. Pánik mi teda sbalil potřebné věci na cestu a po snídani jsme vyrazili:-). Cesta proběhla až na nějaké to bloudění v pořádku. Dojeli jsme na místo a přemýšlelo se kam bysme vyrazili. Padali různé návrhy, ovšem vyhrál ten nejtěžší a to výšlap až na Šerák, který je 1325m. n m. Nadšený jsem nějak moc nebyl, ale po chvilce jsme vyšli kousek dál a to se mi rozzářili očička. Spatřil jsem sníííh:-). Sněhu jsme letošní rok doma moc neměli a tady ho byla ještě spousta!Což mi udělalo největší radost a tak jsem ho hned na začátku odzkoušel:-). Byl vynikající, sice na občasných místech zmrzlý, ale i tak mi vyhovoval. Cesta byla dlouhá a stoupání bylo náročnější a náročnější. Přece jenom převýšení skoro 500m se někde projevit muselo:-) A tak se šlapalo a šlapalo. Po dvou hodinách unaveni jsme spatřili nás cíl, Šerák! Sněhu tu bylo ještě víc než po cestě nahoru a teplota šla taky dolů. Ale výhled byl nádherný a tak jsme se pokochali místní krásou:-). Cesta zpátky byla hodně rychlá kupodivu. Rychlo chůze se střídala s během a občasné brzdění hlavou ve sněhu taky neuškodilo. Počasí bylo až na nějaké výkivy hezké a tak se výlet opět vydařil:-).Prázdniny jsme si tak užili na plno a už se těším na nějaké další;-). Na dalším výletě nazdar!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Rešovské vodopády

8.4. Jednu krásnou slunečnou neděli jsme se rozhodli, že si uděláme výlet na Rešovské vodopády. Vyrazili jsme hned po obědě a po hodně drncavé cestě kdy mi žaludek lítal na všechny strany, jsme dorazili na místo. Cesta k vodopádům byla ze začátku nenáročná, ale po pár metrech se ukázalo, že to tak lehké nebude...Šlo se z kopce potom do kopce nebo přes klády...až jsme došli na to krásné místo, Rešovské vodopády:-).Bylo tam všude spousty vody což jsem samozřejmě uvítal:-)ze všecho nejvíc. Ale netušil jsem, že pániček mě výtahne až na vrchol Rešovských vodopadů..Nevěřili byste po čem ta cesta nahoru vedla..po úzkých dřevených žebřících, které se měnili v obyčejnou cestu z velkých kamenů, které jsem po krátkém taktizování přešel či vyskočil. A ke všemu dotoho hukot vodopádů, no prostě úžasný výlet! Asi po dvouhodinovém kochání se krásou Rešovských vodopádů jsme se vydali na cestu k autu, které ač jsem si to na začátku nemyslel jsem viděl velmi rád a hlavně kufr do, kterého jsem se už těšil! Tam jsem se trošku rozmazleně v leže posilnil a mohlo se jet domů:-). Jak jsem si dneska s pánikama užíval se podívejte ve fotogalerii.


Venčení se Scottym

4.1. Dneska jsem byl opět jako každou neděli na cvičáku, kde jsme se po dlouhé době sešli v hojnějším počtu:-). Cvičení mě ani nenudilo, skákalo se přes překážky, sem tam nějaká poslušnost, kterou ovládám a v přestávkách volné běhaní s ostatními pejsky. Tam se pánečkové domluvili, že bychom mohli jít odpoledne venčit se Scottym a taky, že jsme šli:-). Bylo to vynikající, počasí bylo nádherné jarní a zima už jakoby se ztrácela. A já už jsem měl od pánika slíbenou vodu na kterou jsem se těšil nejvíc. Hned jak jsme přijeli na Poděbrady šel jsem prozkoumat místní nádrž;-). Voda byla tak akorát. Po chvilce dojel i Scotty s paničkou a mohli jsme vyrazit. Obešli jsme celé Poděbrady a po nějaké době se mnou do vody vlítnul i Scotty. Páradně jsme se v ní vyblnuli a potom šup ven, aby sme moc nenastydli:-D. Po plavání následovalo pořádné vyběhání a nakonec taky záverečné sušení od pániků. Poděbrady jsme krásně obešli, pesanů tam moc nebylo takže co nevidět půjdeme zase;-) haf haf

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moje narozeniny

25.1. jsem oslavil svoje druhé narozeniny!Ano...před dvěmi lety jsem spatřil světlo...zažil jsem si od nejhoršího(odloučení od maminky)až po to krásnééé(že jsem teď s lidma kteří mě mají rádi a dávají mi to co jako labrador vyžaduji!)Prošel jsem si vším možným od zábavného štěnecího vývinu kdy mě každý dlachmal(ostatně to mi dělají dodnes:-) )až po výcvik, který mi určitě prospěl...a zlepšuju se pořád;-)Za to všechno vděčím pánečkům, kteří se o mě krásně starají. Dort mi udělali vynikající,byl sice dietnější než minulý rok, ale taky mi moc chutnal. Ovšem přibyla jedna svíčka a byl jsem z toho trošku mimo...Po otravném focení, které trvalo pro mě strašně dlouho mi ho nechali konečně spapat:-)a tím skončili moje druhé narozeniny.Ještě pár fotek z narozenin a z té veliké zimy co tu máme.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ObrazekVánoce 2006

Letošní Vánoce pro mě byly již druhé v mém životě. V těch prvních jsem měl trošku zmatek co se bude dít, ale letošní jsem si řádně užil:-). Vánoční den byl strašně pomalý, byl jsem venku, potom jsme zdobili stromek potom zase venku. Ale hodně zajímavý byl pro mě jako minulý rok kapřík. Střežil jsem ho každou minutu, ale potom přece jen musel na pekáč:-( a opravdu jsem za ním kňučel...Dokonce jsem se ještě svezl autem k babičkám kde jsem jsi stihl zařádit, ovšem bez sněhu:-(... A tak se to táhlo až do večera kdy jsme šli konečně večeřit a potom ke stromečku kam jsem se těšil nejvíc! Pod stromečkem na mě čekaly 3dárečky...Ten první byl hlavně na můj vzhled a to nové vodítko a obojek a taky známku kde mám vyryté jméno a číslo na pánička:-). Druhý dáreček skrýval vélikou kost kterou jsem křoupal strašněěě dlouhoo...A poslední byly ponožky od babičky abych prý neměl tak suché tlapky(jakože mi je pániček namaže a potom dá ponožečky, protože já si to strášně rád olizoval a účinek potom nebyl žádný;-)).A po rozbalování dárečků jsme se šli projít a pak už jsem celou noc spinkal jak miminko:-). Vánoční prázdniny se nesou v duchu dlouhého venčení,blbnutí venku a dokonce už teď napadl sníh takže se venku objevilo hodně sněhuláku a moje úchylka rozhrabávat je, mě ještě neopustila :-). Ještě mě čeká Silvestr, který nejspíš strávím doma s pánikama a zbytkem rodiny. Až vše skončí přinesu zase nějaké info;-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Prázdniny!!!

 Hned první den prázdnin mi páníček odjel na Slovensko za přítelkyní. Bohužel já jsem nejel, protože mě doma nechtěli pustitL a navíc jsem ještě neměl čip, abych mohl přes hranice. Takže mezitím co páníček byl na Slovensku s přítelkyní, Trejouškem, Gilluškou a jejími štěňátky tak já jsem byl doma se zbytkem rodiny. Nic zajímavého se u nás nedělo. Chodil jsem se koupávat k vodě nebo jsem si u babičky lehl do mojí speciální vanečky na čvachtaní:-) . Po cca 14 dnech se mi vrátil páneček s tím, že chce jet zpátky na Slovensko, ale už slíbil, že jedině se mnou!!!

 Za pár dní k nám přijela jeho přítelkyně a Trejoušek, kterého jsem si mimochodem hodně oblíbil, na návštěvu. Trejoušek jel poprvé vlakem a cestu zvládl na jedničkuJ! Návštěva se trošku protáhla a každý den jsme byli s páničkama na dlouhých procházkách a Trejouška jsem chodil učit plavat. Jeden den jsme naplánovali výlet na Svatý Kopeček, kde jsme měli v plánu projít se pěkně v místním lese. Po cestě jsme sbírali zbylé borůvky nebo ostružiny atd…V lese nám bylo s Trejouškem úžasně. Ale ve chvíli jak jsem objevil kobylince, co tu zanechali místní koníci, bylo zle! Páníčkům se to vůbec nelíbílo! Páchl jsem jak prasátko a nejhorší na tom bylo, že nás čekala zpáteční cesta autobusem domů. No co na plat. Šli jsme tedy dál v domnění, že najdeme nějakou kaluž a páníček mě v ní umyje. Kaluž jsme sice našli, ale než mě páníček upozornil, že se v ní nemám celý vyválet bylo pozděL a já z ní vylezl ještě špinavější než předtím.

 Naštěstí moje cesta na Slovensko byla povolena.Hned jsem jel s páničkem  za panem veterinářem, který mi ho naprosto bezbolestně aplikoval čipJ. Na druhý den jsme se já, Trejdy a páníčkové vydali směr Slovensko! Cesta vlakem pro mě byla ze začátku hodně zajímavá, ale po chvilce jsem si lehl a spal jako dřevo. Museli jsme 2 krát přestupovat, ale to byla aspoň příležitost se vyvenčitJ. Po zhruba cca 4 hodinách cestováni jsme se dostali konečně na místo! Já hned při vkročení do dveří jsem spatřil Gillušku a jejich 9 malých štěňátek. Tolik prcků pohromadě jsem viděl poprvé(teda když nepočítám jak jsem se narodil já). Po pár dnech jsem se již ,,aklimatizoval,, do tolika hafanů! Každý den nás pánečci brali k potoku a nebo jen tak na zmrzlinu do vesnicJ. Samozřejmě jsme brázdili místní kopce a já jsem okusil i bahenní lázeň hehe…Vřele doporučuju !! A dokonce pánečkové ani nenadávali, protože jsem po lázni ani nepáchnul . Po zbytek týdne se nic nedělo kromě neustálého čvachtaní se v potoku a hraní si se štěnátkami . K závěru prázdnin jsme jeli do Bratislavy kde se konala mezinárodní výstava! Páníček mě na takovou velkou akci vzal poprvé. A po výstavě si mě velice chválil. Po celou výstavu jsem byl klidný, hodný, dokonce jsem usnul na dlouhou dobu kousek od kruhu kde se posuzovaloJ. Trejoušek se taky nějak nezatěžoval tím co se dělo v kruhu, akorát se na něho přišla podívat jeho paní chovatelka Jirásková, která ho probudila jedině na pořádný pytel piškotekJ Za piškotek jsem ji i pěkně postál v postoji! Zbytek výstavy jsme již sledovali s otevřenými oči. Až bylo po výstavě tak to teprve stálo za to! Pánečkové s námi běhali ve výstavních kruzích, blbli jsme všude možně. Já si s pánečkem zaskákal přes ohraničení kruhů atd…Po velice náročném dni jsme se odebrali k domovu. Výstavní den bych zhodnotil za vynikající a jsem strašně rád, že jsem se mohl podívat na pořadnou výstavu, která určitě nebyla poslední! A zároveň to byla pro mě i pro Trejouška výborná socializace! Po výstavě už zbývalo jen pár dní do konce prázdnin, které jsme strávili opět bud u vody nebo všelijakým skotačením s ostatními hafany a taky jsme byly jednou večer na vodní nádrži v Chmelnici do, které mimochodem vlezl také páníček a učil plavat Trejouška. Když byla úplná tma odebrali jsme se domu vyspinkat a následující den jsme museli odjet zpět do OlomouceL. Ani mě ani páněčkovi se vůbec nechtělo, ale nic jiného nám nezbývalo než se vrátit domůL.

 2 měsíce utekli jako voda a jak ě tak i pánečkovi začala škola, mě sice psí, ale začla ;-) Celé prázdniny jsem si užil s hodně hafikama a s lidmi, kteří mě mají moc moc rádi!!!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Náhledy fotografií ze složky Výlety

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dasty

(evička lee, 11. 3. 2012 18:48)

Tuto stránku jsem oběvila protože mě to napadlo, protože bydlím se sestrou, se kterou máme Reddyho,a Dastyho, a váš Dasty je podobný, k našemu hovavartovi.

gwKmCFEY

(bill@gates.com, 13. 11. 2007 21:58)

51fc73fba80ec34e501bcb628cbe43f9

gwKmCFEY

(bill@gates.com, 13. 11. 2007 21:58)

51fc73fba80ec34e501bcb628cbe43f9