Jdi na obsah Jdi na menu
 


Radslavice-první trénink v roce 2008

Obrazek


V sobotu ráno nám Zuzka přivezla Chicíska. A po té co jsme ho s Dastym naložili do auta, vyrazili jsme směr Radslavice. Tam Chica čekal jeho první coursing v životě za dohledu Dastyho, kterého jsme vzali i když nebyl přihlášený. Po přejímce jsme se šli projít a byli plní očekávání jak to Chicovi půjde. Dasty měl být pouze odborný dohled neb jsme ho nestihli přihlásit. Ovšem po přejímce se ukázalo, že někteří pejskové nedorazili a tak se Dasty dočkal volného místečka a mohl si taktéž zaběhnout. První na řadě byl Chico, který měl na začátek nachystaný sólový běh. Nutno podotknout, že poprvé v životě si vypouštění vyzkoušela Lucka. Chico ač viděl střapeček poprvé tak se nedal a okamžitě vystartoval a běžel celou dobu na plno až do cíle, kde střapeček poprvé okusil! Ač jsme ani takový zájem z jeho strany nečekali, Chico hned věděl o co jde. Mohl se tak tedy těšit na druhý běh. Posléze se dočkal svého prvního(když přehledneme nespočet nekonečných běhu za živou návnadouJ )coursingového běhu v tomto roce Dasty, který už se nemohl dočkat. Na startu na něj čekala AST Trinity. Oba vystartovali s plnou vervou co nejrychleji dohonit střapeček, Trinity s úmyslem si to trošku zkrátit:-P se tam trošku zatoulala a než zaostřila kde vlastně střapeček je, už ho měl na dosah Dasty, který se zakousl a v závěsu za ním hned doběhla Trinity, která mu nechtěla odpustit, že ho měl první tak se přiřítila s takovou rychlostí, že Dasty dostal od ní za odměnu hezkou bombu:-)))). Potom následoval odpočinek pejsků a já abych se nenudil, šel jsem pomoct tahat střapeček, protože motorka se pokazilaL. Nic méně to vůbec nevadilo, byl to nejlepší způsob zahřátí.

Obrazek

Dále následovalo druhé kolo, tam už Chico měl jednoho soupeře a to SBT Beníka a jednu soupeřku fenečku šeltie. Chico měl hned na startu ´´plné ruce práce´´ s vůní fenečky a ač už jsem myslel, že nepoběží, Chico se fenečky vzdal a hned jakmile se rozjel naviják začal utíkat směr střapeček. Před sebou měl zkušeného Beníka a fenečka se pochvilce odpojila. A tak to byl souboj chlapů. Chicísek možná už trošku unavenější se snažil Beníka dohnat seč mu síly stačily. A i když mu Ben nedal šanci, Chico se ke kousnutí do střapečku dostal posléze. Na Dastyho už druhé kolo nevyšlo. Běh předním nastali potíže s navijákem a tak se běhání na vélke dráze ukončilo. Nicméně na malé dráze běhy ještě nějakou chvilku pokračovali. Po rozloučení jsme šli hafany ještě vyvenčit a vydali se směrem k domovu. Z akce jsme odjížděli velice spokojeni, jak počasí, které sice nebylo bůhví co, ale mohlo to být mnohem horší tak hlavně unešení Chicem, kterému to šlo báječně a u srdíčka nás hřálo, že si zaběhl i Dasty s čímž jsme nepočítali a měli jsme spíše obavy jak se bude tvářit, když se nepožene za střapečkem a bude pouze přihlížet.

Obrazek

 

Závěrem bychom chtěli poděkovat hlavně  MSC za opět úžasnou akci! A taky Zuzce, která nám svěřila Chicíska na coursing!

Těšíme se na další akci s MSC!!!

A zde ještě seznam odkazů, kde najdete fotečky z Radslavic:

Fotečky od Alči a Roníka: http://alicek.rajce.idnes.cz/Radslavice_coursing_16.2.2008/ 

Webík Roníka: http://www.rony.wbs.cz/

Fotečky od RR Lary: http://lambra.rajce.idnes.cz/Coursing_Radslavice_16.2.2008/#album   

Webík Lary: http://www.lambra.ic.cz

Fotečky od Mel: http://staff.cesnet.cz/%7Emel/gary/coursing/radslavice080216/

Webík Garyho: www.volny.cz/garypes

Fotečky od Petra a Čerta: http://isdpch.rajce.idnes.cz/ft/#album

Obrazek
Mistovství Moravy 2007

Včera jsme se zúčastnili posledního závodu MSC a to Mistrovství Moravy 2007 v Radslavicích. A to vlastně díky tomu, že závod byl přeložen z 1.září na 7.října a pár přihlašených se odhlásilo a tak jsme dostali možnost přihlásit se my! Tak jsme toho samozřejmě využili a včera vyrazili do Radslavic. Dasty opět plný nadšení po střapečku se nemohl dočkatJ. Dorazili jsme kolem 8 hodiny ranní na přejímku a pak jsme se šli projít po areálu dostihové dráhy a čekali až to začně.

První běhy začli něco po deváte hodině. Dráha měřila něco kolem 800m a byla hezky zatočená v dostihové dráze. Uběhlo něco kolem hodinky a Dasty se dostal na první běh. Na startu ho čekala opět plná elánu ovčanda Elis. Po té co se start běhu kvůli technickým potížím malinko posunul se hafani vydali na běh. Dasty celý vysílený ze štěkání se snažil dohonit Elis, která mu o slušný kousek utekla a Dasty měl co dělat, aby ji dohnal. Povedlo se mu to až v závěrečné zatáčce kdy přidal a zakousl se první. Ale pak se slečnou samozřejmě podělilJ. Za první kolo tedy 86 bodů. Potom jsme se šli projít a posléze občerstvit. Dasty se trošku uklidnil a čekal nás druhý běh opět s Eliškou:-). Díky drobným problémům kolem navijáku a nabíjení baterky(Děkujeme všem kteří byli ochotni ´´věnovat´´ svá auta!) se trať musela zkrátit, ale to vůbec nevadilo, vzhledem k počasí, které nebylo nejrůžovější to šlo rychleji a ke všemu byla neděle a mnozí spěchali domů včetně nás. Dostali jsme se tedy na druhý běh ve kterém se Dasty nechtěl nechat zahanbit a Elis před sebe nepustil, až v cíli ji nechal kousnout:-). Získal zde za druhé kolo 87 bodů a bylo z toho 1.místo Mistr Moravy 2007,  173bodů čímž nám Dasty taky udělal radost! A poté jsme se museli vydat k domovu.

 Závod byl vydařený a moc děkujeme všem kteří se na něm podíleli a hlavně MSC! A těšíme se moc na příští rok!!!

Ještě něco málo fotek na http://album.volny.cz/dastik/browse.php?album_id=94244&browse_page=0

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak přeče jenom se to povedlo!

Mistrovtsví Slezska 2007

 

28.09. 2007- V pátek ráno jsme se vydali na výlet do České Vsi u Jeseníku kde se mělo konat Mistrovství Slezska. Počasí hned ráno nebylo bůhví jaké a po příjezdu na místo bylo zataženo. Po pár bězích začlo kapat a byla přestávka, ovšem po přestávce už ani běhat nešlo:-(. Rozpršelo se pořádně a bylo jasné, že běhat dál nepůjde. Dráha byla jedno bláto a byla by sebevražda pustit tam hafany běhat! Dasty, který byl celou dobu jak urvaný ze řetězu si teda neodběhl ani jeden běh. Svolala se schůze na, které se odhlasovalo, že se závod přesouvá na neděli a poté jsme se zhnuseným pocitem na to blbé počasí, vydali domů směr Olomouc.

30.09. 2007 V neděli ráno jsme tedy s pocitem, že v Jeseníku bude nádherné počasí sedli do auta a jeli opět do České Vsi! Celou sobotu jsme sledovali počasí v Jeseníků a modlili se, aby bylo hezky! Před devátou jsme dorazili na místo a čekal nás nádherný pohled na vyschlou dráhu a krásné slunečné Jeseníky. Běhy šli jako po másle a uplynula hodinka a Dasty přišel na řadu. Na startu ho čekala ovčanda Elis. Dasty byl samozřejmě na střapeček nadržený jako vždycky a dával mi celkem zabratJ. Po vypuštění se řítili oba za střapečkem jako kdyby tam byl zajíc. To nadšení jak za tím běží jak zděšení je asi ten nejlepší pocit z celého coursingu! Po zakousnutí do střapečku se Dasty na chvilku ukojil a šli jsme se po běhu projít. Počkali jsme až doběhnou všichni a otočí se trať a mohlo se začít běhat znovu. Druhý běh byl s kříženecem Garym( ha:-) to jestli byl kříženec, byl to pitbull jak vyšitej:-)))). A tak oba nafasovali košíky kdyby náhodou něco….! Na Garym šlo vidět, že Dastyho vyhrát jen tak nenechá a tak to byl pořádný souboj do poslední chvíle. Gary měl Dastyho po dobu první půlky za sebou a Dasty se snažil zaútočit tak nějak z boku a až si Gary trošku nadběhl Dasty ho oběhl a zakousl se první. Opět jsme se šli projít do lesíku a na louku a osvěžit se do místního potoka. Po té jsme se vydali na Ranč kde jsme si dali něco dobrého a čekali na vyhlášení. To se uskutečnilo cca kolem 14:30. A tam nás šokovalo, když řekli Dasty 1.místo 173bodů a ještě k tomu Mistr Slezska. Byl to Dastyho první závod a nic jsme si odtoho neslibovali! Sice budeme běhat závody, ale to o co nám jde, je Dastyho nadšení z coursingu, které je u něho víc než velké a přité příležitosti může změřit síly s ostatními. Po vyhlášení jsme naložili své ´´saky paky´´ do auta a vyrazili celkem unaveni po cestování z pátku a neděle domů. Dasty to upřímně řečeno ´´prochrápal´´ a vzbudil se až u Olomouce a doma ve spánku pokračoval až do ránaJ. Závěrem bychom chtěli poděkovat Barče, že takové akce pro hafany dělá a Karlosovi za super obsluhu navijáku! Další mistrovství nás čeká již tuto neděli a to Mistrovství Moravy. Už teď se těšíme!!! Více fotek se objeví určitě na www.mscoursing.com !!!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek